Loading Posts...

Dzień Szefa 2021 – zdrowe więzi w pracy

16-go października przypada Dzień Szefa. Przed każdym Szefem, codziennie piętrzą się nowe obowiązki- stworzenie własnej firmy, kreowanie marki, dopinanie każdej sprawy, miliony decyzji, czy zbudowanie zgranego
i profesjonalnego zespołu. Dzień Szefa to ten dzień, w którym Szef lub Szefowa kupuje poczęstunek, a pracownicy dziękują za dobrze przepracowany wspólnie rok, oraz za wysiłek i trud włożony w rozwój firmy.
Ale czy Dzień Szefa to faktycznie tylko pączki i kawa? W dobie nieustannie zmieniającego się świata, pracodawcy oraz pracownicy powinni zwrócić szczególną uwagę na nową, kreującą się perspektywę pracy. Wierzymy,
że Dzień Szefa jest nie tylko inicjatywą promującą wdzięczność, ale również pozytywne relacje w pracy między pracownikami a przełożonymi oraz między samymi współpracownikami.

Historia

Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych w roku 1958. Był to okres,
w którym Ameryka na nowo stała się potężna i przedsiębiorcza, a coraz więcej Amerykanów zaczynało pracować na swoim. To właśnie w tym roku, Patricia Bays Haroski zapoczątkowała, oraz zgłosiła Narodowy Dzień Szefa w Izbie Handlowej Stanów Zjednoczonych. Pracowała ona wówczas jako sekretarka w firmie ubezpieczeniowej w stanie Illinois, której Szefem był jej ojciec. Jako dzień święta wybrała 16 października, który był również dniem urodzin jej ojca. Haroski chciała, by to święto stało się dniem wdzięczności wobec Szefów i managerów- za trud włożony w pracę, odpowiedzialność oraz budowanie przyjaznej atmosfery pracy.

W 1962 r. Dzień Szefa został oficjalnie poparty i ogłoszony przez Otto Kernera- gubernatora stanu Illinois.

Relacje mają znaczenie 

Istnieje przekonanie, że praca, nieważne jaka by nie była, ma przynosić tylko pieniądze. Ale czy naprawdę tylko o to chodzi? Świat nieustannie się rozwija,
a razem z nim perspektywa pracy, która może być przyjemna. Niesamowicie istotną kwestią jest tworzenie przestrzeni w pracy na relacje, które oprócz więzi, wpływają pozytywnie na rozwój, współpracę oraz wzajemny szacunek. 

Dzień Szefa jest inicjatywą, która otwiera nowe drzwi na świeże miejsca pracy,
w których jedną z wartości jest docenianie przełożonych za tworzenie kluczowej części każdego zespołu, nadawanie rytmu i pozytywnej atmosfery pracy, rozwiązując przy tym liczne problemy i trudności.  Jest to idealna okazja do tego, by podziękować przełożonym razem ze współpracownikami- organizując event Dnia Szefa w pracy. Można wspólnie upiec ciasto, zrobić plakat, czy zorganizować wspólne wyjście na kręgle po pracy- tego dnia, liczą się gesty.

Więcej pomysłów na ciekawe zorganizowanie Dnia Szefa znajdziesz w naszym artykule 7 sposobów na Dzień Szefa.

Dzień Szefa

Celem Haroski, było polepszenie relacji między Szefostwem, a pracownikami. Można pomyśleć, że to tylko nieznaczące podziękowania, pączki i kawa, natomiast Dzień Szefa to znacznie więcej. Jest to dzień, który mówi o tym, jak ważne jest docenianie przełożonych, mimo tego, że nie zawsze wiemy z jakimi trudnościami się spotykają- tworzenie takiego dnia w pracy jest również okazją do lepszego poznawania swoich współpracowników, oraz do tworzenia wspólnie eventów.

Ważne jest, by tego dnia stworzyć przestrzeń do swobodnej rozmowy
i docenienia współpracy między pracownikami a Szefem.

Celem Fundacji Dzień Szefa jest docenianie przełożonych, oraz poszerzanie świadomości o tym, że możliwe jest budowanie pozytywnego i profesjonalnego środowiska pracy, w którym relacje mają znaczenie! Ważne, by tego dnia stworzyć przestrzeń do spędzenia czasu i swobodnej rozmowy przy ciastku
i kawie.

Świętujcie Dzień Szefa razem z nami!
Drogi Szefie, niech Twój dzień będzie dobrym dniem!

*Pamiętajcie! W tym roku wyjątkowo jest to 15 października!

Show one comment

13 października, 2021
0

Dobra inicjatywa! Ceńmy dobrych Szefów, jest ich coraz mniej!

Leave a Comment

Loading Posts...