Loading Posts...

7 sposobów na Dzień Szefa

16 października – święto, które reprezentuje wdzięczność i szacunek względem naszych mentorów i liderów w pracy. Rzadko się zdarza że Szef, menedżerowie, czy przełożeni dostają słowa uznania ze strony pracowników- a to właśnie oni rozwiązują liczne problemy oraz tworzą kluczową część każdego zespołu, nadając rytm i atmosferę pracy. Celebrowanie tego dnia jest powszechnie znane w krajach takich jak: Stany Zjednoczone, Kanada, czy Rumunia.
Dzięki działaniom Fundacji “Dzień Szefa”, inicjatywa staje się również coraz bardziej popularna w Polsce. W poniższym artykule znajduje się 7 sposobów
na to, jak zorganizować Dzień Szefa ze współpracownikami.


Organizacja

Wszystkie czynności warto zaplanować oraz zrealizować wspólnie z innymi pracownikami- tworząc np. zrzutkę pieniężną. Wierzymy, że Dzień Szefa jest
nie tylko dniem promującym wdzięczność, ale również pozytywne relacje w pracy między pracownikami a przełożonymi, czy relacje między samymi współpracownikami.

1. Pieczone ciasto

Własnoręcznie pieczone ciasto to idealny prezent od serca. Dobrym rozwiązaniem może się okazać pieczenie ciasta wspólnie z resztą pracowników oraz nadanie
mu szczególnych dla waszej firmy akcentów. Będzie to możliwość do spędzenia wspólnie przyjemnie czasu, jak i do dbania o zdrowe więzi w pracy.
Taką inicjatywę z pewnością doceni każdy Szef!


2. Personalizowana kartka z życzeniami

Wspólnie stworzona kartka z życzeniami jest idealnym sposobem na podziękowania. Najlepiej dobrać kartkę tak, by pasowała do opisu/ wyglądu Szefa. W środku kartki zmieszczą się życzenia, pozytywne cechy przełożonego oraz podpisy wszystkich pracowników. 


3. Drobny prezent

Na internecie znajduje się mnóstwo ciekawych gadżetów, takich jak.: kubki
z podpisem “najlepszy Szef”, czy prestiżowe długopisy- ale idealnie sprawdzą
się również personalizowane gadżety, np.:

  • Szef, który uprawia dużo sportu- bon do sklepu sportowego, 
  • Szef, który lubi kawę lub herbatę- koszyk pełen herbat

Przy tym punkcie najlepiej wykorzystać hobby przełożonego.


4. Plakat

Ciekawym rozwiązaniem są również plakaty z podpisami- można je zakupić przez Internet. Jeśli posiadacie fajne zdjęcie Szefa, warto zaprojektować samemu plakat, dodając podpis „Najlepszy Szef/ Szefowa”. Taki projekt wystarczy oprawić elegancką ramką, która idealnie wpasuje się do biura przełożonego.


5. Wspólne wyjście 

Świetnym pomysłem, który również wpływa na polepszanie pozytywnych więzi
są wspólne wyjścia niezwiązane z pracą. Dobrym miejscem do zrealizowania tego pomysłu jest kręgielnia, bądź escaperoom- neutralne miejsce, w którym można podejmować aktywność w grupie.


6. Wspólny lunch

Jeśli wspólne wyjście nie jest możliwe, warto mimo wszystko zainwestować we wspólne spędzenie czasu. Najlepiej zamówić np. pizzę, sałatki- tak, by każdy mógł wspólnie zjeść, oraz swobodnie porozmawiać. 

Jeśli wiecie, jaką kuchnię najbardziej lubi wasz Szef, miłą niespodzianką będzie zamówienie lunchu tej kategorii jedzenia.


7. Impreza Zoom

Czasem zdarza się tak, że pracownicy nie mają bezpośredniego kontaktu
z przełożonymi na co dzień. Warto potajemnie zorganizować imprezę niespodziankę przez Zoom.

Należy postarać się kilka dni wcześniej o zarezerwowanie terminu na rozmowę
z Szefostwem, a podczas prowadzenia jej, dołączyć do spotkania resztę pracowników. Będzie to idealna okazja, by złożyć szczere życzenia oraz podziękowania z okazji Dnia Szefa.Show one comment

13 października, 2021
0

Można też zrobić wolne w biurze tego dnia haha

Leave a Comment

Loading Posts...