Loading Posts...

5 sposobów na szczęśliwy zespół

Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy nie wpisał w wyszukiwarkę „5 sposobów na szybki obiad”. Przez coraz intensywniejsze tempo swojego życia lubimy proste i skuteczne rozwiązania, dlatego dziś, przedstawiamy Wam 5 sposobów na szczęśliwy zespół — czyli skompresowany przepis na sukces i dobrą atmosferę w twoim teamie!

  1. Komunikacja w zespole to podstawa.

 Staraj się nie pozostawiać niedopowiedzeń i unikać popularnej zasady „domyśl się” – największe sprzeczki i nieporozumienia wynikają właśnie z braku przekazania wystarczającej ilości informacji lub przekazania ich w niewłaściwy sposób. Starajmy się komunikować jasno, a większość problemów rozwiąże się sama! 

  1. Nie bój się komplementów!

Jeśli ktoś dobrze wykonał swoją pracę, wpadł na innowacyjny pomysł, albo nowa fryzura, jaką ma koleżanka wyjątkowo Ci się podoba, to po prostu to powiedz. Dla Ciebie będzie to tylko jedno słowo uznania, natomiast dla drugiej osoby — przyjemny moment tego dnia i automatyczna poprawa humoru.

  1. Bądź dobrym obserwatorem.

 Rozejrzyj się czy ktoś nie potrzebuje pomocy, nie ma gorszego humoru, nie jest dziś „zgaszony”. Czasem drobne gesty życzliwości, zapytanie „jak się masz?”, czy podanie ręki w trudnej sytuacji zupełnie wystarczą. Zaproponuj swoją pomoc i wsparcie, a zaprocentuje to w przyszłości zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej.

  1. Wyjdź z inicjatywą wspólnego spotkania. 

Nie czekaj, aż ktoś inny zrobi to pierwszy. Wyjście integracyjne, grill pracowniczy, a może po prostu wspólna przerwa na kawę? Kluczem do udanej relacji jest poznanie drugiej osoby i ta zasada jak najbardziej działa w miejscu pracy. Stwórzcie z zespołem własne rytuały i okazje do spotkań, poza miejscem pracy.

  1. A może wspólne celebrowanie świąt? 

Boże Narodzenie to przecież nie jedyna okazja do złożenia sobie życzeń i świętowania. Stwórzcie wspólny kalendarz urodzin, imienin osób z Waszego zespołu, możecie też znaleźć wspólnie dni tematyczne, dzięki którym codzienność w pracy będzie ciekawsza — Międzynarodowy Dzień LEGO, Wiedzy o Pingwinach, Bajgla czy Kawy — zapewniamy, wybór jest duży i każdy znajdzie coś dla siebie.

Pamiętaj, że pozytywne relacje z innymi ludźmi są niezwykle ważne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Niech Twoje działania staną się iskrą, która rozpocznie proces budowania więzi w twoim zespole!

Fundacja Dzień Szefa we współpracy z M⋮BIURO oraz oxcall, organizując tegoroczną edycję Dnia Szefa, przypomina o konieczności dbania o pozytywne relacje w zespole! Znasz więcej pomysłów na integrowanie zespołu i tworzenie przyjaznej atmosfery w pracy? Podziel się nimi z nami i z innymi, którzy poszukują sposobów na szczęśliwy zespół!

Leave a Comment

Loading Posts...