Loading Posts...

Adres w Warszawie – dlaczego warto?

Firma w stolicy — dlaczego to dobry wybór?

Od ponad dekady średnio 17,5% polskiego PKB pochodzi z rejonu warszawskiego. W samej Warszawie działa obecnie około 535 tysięcy firm, co stanowi ponad 54% wszystkich firm w województwie mazowieckim. Udział ten nieustannie się powiększa. W Warszawie powstaje zdecydowanie więcej nowych podmiotów niż poza nią, a przy tym dużo mniej firm się zamyka.

Z czego wynika taka dominacja i dlaczego Warszawa sprzyja przedsiębiorcom? Odpowiedź na to pytanie postaramy się znaleźć w poniższym artykule. 

Miejsce przyjazne dla start-upów

W Warszawie każdego roku powstają nowe miejsca i programy sprzyjające start-upom. Często stolica Polski jest nazywana w zagranicznych mediach liderem w tym sektorze. Dlaczego tak jest? 

Warszawa wspiera już przyszłych przedsiębiorców. #Academy_Smolna to inicjatywa dla przyszłych lub początkujących przedsiębiorców w Warszawie. Obejmuje warsztaty mentoringowe oraz rozwojowe, a także doradztwo indywidualne dla każdego uczestnika. Cel szkoleń to stworzenie wstępnego modelu biznesowego, poznanie metody lean startup, a także opracowywanie strategii biznesowych i sprzedażowych. Ponadto miasto oferuje wiele innych, darmowych grup lub organizacji wspierających, jak inkubatory przedsiębiorczości, czy darmowe warsztaty.

Duży wpływ na taki stan rzeczy ma także program softlandingowy, w ramach którego startujące firmy otrzymują rzetelne wsparcie merytoryczne i praktyczne, a także dostęp do niezbędnych narzędzi  oraz zaplecza ekosystemu Cambridge Innovation Center, zwanego także Kampusem Innowacji.

Polska stolica to także miasto pełne „młodych zdolnych”, czyli świeżo upieczonych absolwentów studiów, którzy poszukują pracy w wielu sektorach. Dzięki temu startująca firma nie będzie miała problemu z poszukiwaniem pracowników, co ma realny wpływ na czas oraz koszty prowadzonych rekrutacji. 

Warszawa w Europie

Warszawa to miasto, które liczy się na europejskim rynku.  Już teraz nazywana jest biznesowym centrum Europy Środkowej, jednak celuje jeszcze wyżej i chce znaleźć się w czołówce najlepszych miast do prowadzenia biznesu w Europie. 

Miasto wyróżnia przede wszystkim wysoki poziom wykształcenia potencjalnych pracowników oraz poziom oferowanego dla przedsiębiorców wsparcia. 

Warszawa to także jeden z liderów w Europie pod względem liczby powstających biur. Przy czym stosunek ceny do jakości, jak na europejskie warunki, jest jednym z korzystniejszych. 

Polska metropolia liczy się w Europie i ma to realny wpływ na postrzeganie przedsiębiorstw, które tam funkcjonujących. Warszawskie przedsiębiorstwa to atrakcyjny cel dla zagranicznych kontrahentów i partnerów biznesowych, a oni, to w dzisiejszych czasach jedna z podstaw budowania firmy.

Outsourcing

Polska stolica posiada ogromne możliwości outsourcingowe. Bez problemu znajdzie się tu zewnętrzne wsparcie z każdej dziedziny potrzebnej do funkcjonowania biznesu. 

Po pierwsze IT — Warszawa z roku na rok rozwija się pod tym względem. Przyjeżdżają tam specjaliści, kształcą się nowi, powstają firmy zajmujące się tą dziedziną. Podsumowując — każda firma bez problemu znajdzie to, czego potrzebuje.

Po drugie księgowość — zakres usług, różnorodność pakietów, obsługa stacjonarna lub obsługa online, profesjonalne programy ułatwiające przesył dokumentów to norma. W Warszawie znalezienie dobrej firmy księgowej to nie problem. Jako M⋮BIURO sami je świadczymy i wiemy, że obecnie większość obsługi może być przeprowadzona online, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą oszczędzony czas przeznaczyć na sprawy ważniejsze dla rozwoju swojego biznesu

Po trzecie wirtualne biura — rozwiązanie dużo tańsze od wynajmowania biura stacjonarnego, szczególnie na początku działalności. Wirtualne biura oferują przede wszystkim adres do rejestracji oraz w większości przypadków odbiór korespondencji, jednak zakres usług w zależności od potrzeb może być dużo szerszy. 

Nowy adres na mapie M⋮BIURO – Warszawa Stwosza

Mamy to – 19 adres M⋮BIURO! Warszawa Stwosza to nasze szóste wirtualne biuro w stolicy. 

Biuro własnościowe położone w nowoczesnym, przeszklonym budynku Manhattan Place to w pełni wyposażone miejsce idealne do spotkań z kontrahentami, czy klientami. 

Zapewniamy naszym klientom bezpłatne miejsce parkingowe, dzięki czemu wizyty w biurze nie będą sprawiały problemów. 

Biuro znajduje się na warszawskim Mokotowie, w bezpośrednim sąsiedztwie metra oraz przystanków komunikacji miejskiej, dzięki czemu dostanie się w jakiekolwiek miejsce w mieście nie stanowi żadnego problemu. 

Warszawa Stwosza to atrakcyjny adres w niskiej cenie dla firm ceniących sobie nowoczesność i wygodę!

Kontakt do nas:
bok@mbiuro.pl
22 100 98 00

Leave a Comment

Loading Posts...