Loading Posts...

Kim jest Boss Lady? Sekrety Kobiet sukcesu.

Bycie kobietą to nie lada wyzwanie, codziennie mierzymy się z wieloma problemami, obowiązkami, oczekuje się od nas perfekcji i zaradności. Nie zawahamy się powiedzieć, że chyba każda z nas miała kiedyś dość i chciała czegoś więcej od życia, każda z nas choć przez ułamek sekundy pomyślała o tym, by spełnić marzenia i poprowadzić własną firmę, stworzyć coś swojego, każda z nas gdzieś w środku chciałaby zostać Boss Lady, ale kim właściwie ona jest? Co takiego ma w sobie, że jest dla nas wzorem? A co najważniejsze, co zrobić by nią zostać? 

Boss Lady to kobieta pewna siebie i niezależna, to ona decyduje o swoim życiu, niczego nie pozostawiając przypadkowi, to ona jest Panią swojego losu i zawsze stawia siebie na pierwszym miejscu. Boss Lady wie czego chce i to bierze, nie prosi o pozwolenie. To kobieta z klasą o wysokiej kulturze osobistej, stale olśniewająca nienaganną fryzurą oraz starannie dobraną stylizacją. Ma w sobie dużo energii, którą zaraża wszystkich wokół. Zawsze wie co powiedzieć, a emocje trzyma na wodzy. Codziennie stara się być jak najlepszą wersją siebie i codziennie zadaje sobie pytanie, co może zrobić, aby być jeszcze lepszą?

Jaki jest jej sekret? Co takiego robi, że ma w sobie tyle motywacji?

Przede wszystkim Boss Lady ma zaplanowany cały dzień, listę rzeczy do zrobienia przygotowuje sobie już poprzedniego wieczoru, aby o niczym nie zapomnieć. Kiedy budzi się mając przygotowaną listę, jest gotowa by rozpocząć dzień. 

Swoje zdrowie stawia na pierwszym miejscu. Utrzymuje zbilansowaną dietę, pije dużo wody, zawsze znajdzie czas na chwilę aktywności. Najważniejszy jednak jest dla niej sen, dobry sen zwiększa efektywność pracy, dlatego codziennie budzi się pełna energii i gotowa do działania. Medytacja to jej sposób na zachowanie koncentracji, zmniejszenie stresu i zwiększenie kreatywności. Boss lady planuje swoje wydatki. „Budżet to to, że mówisz swoim pieniądzom, gdzie mają iść, zamiast zastanawiać się, dokąd poszły”. Budżetowanie to dla niej wolność finansowa, wszystkie swoje wydatki ma pod kontrolą i nie czuje się winna, że kupiła tą piękną sukienkę z wystawy, ponieważ doskonale wie, że może sobie na nią pozwolić. Pewność siebie czerpie z afirmacji, codziennie staje przed lustrem i prawi sobie komplementy, w ten sposób poprawia relacje z samą sobą. Boss Lady nigdy nie stoi w miejscu, gdy osiągnie sukces, stawia sobie kolejny cel do którego dąży. Spotkanie ze znajomymi to dla niej priorytet, minimum raz w tygodniu poświęca czas na lampkę wina z przyjaciółmi, w końcu nie samą pracą człowiek żyje. Komunikacja jest bardzo istotna, dlatego dba o to by jej słownictwo się powiększało, codziennie uczy się chociaż jednego nowego słowa, jednak na tym nie koniec, każdego tygodnia zobowiązuje się nauczyć czegoś nowego; szachy, tenis, wspinaczka, nie pozwala sobie na nudę.   

Boss Lady wyznaje zasadę, że nie ma błędów, są tylko lekcje. I niech każda lekcja będzie cegłą u podstaw budowania siebie.

Bycie Boss Lady to ciężka praca nad samą sobą, budowanie charakteru i poczucia własnej wartości. Nie spoczywaniu na laurach, stawianiu sobie nowych wyzwań. Znając już jej sekrety, co nas więc powstrzymuje przed wdrożeniem ich w życie, by stać się najlepszą wersją siebie samej i z dumą nazwać się Boss Lady. Dlatego zacznij pracę nad sobą już teraz, a efekty mogą Cię zaskoczyć. Pamiętaj, że małe postępy każdego dnia, prowadzą do dużych rezultatów.

Źródło: https://endthrive.com/16-girlboss-habits-to-develop-now/

Leave a Comment

Loading Posts...