Loading Posts...

Narzędzia, które pomogą przy prowadzeniu StartUpu.

Prowadzenie własnej działalności wymaga odwagi i cierpliwości. Niezbędny jest też plan i pomysł, bez nich nasze działania mogą okazać się bezcelowe. Jednak w jaki sposób to wszystko osiągnąć, nie gubiąc się przy tym wśród działań, pomysłów i postanowień? Jest wiele narzędzi, które pomogą w zapanowaniu nad tym, pomagając tym samym przeanalizować efekty naszych działań. Poniżej podpowiadamy, na jakie narzędzie warto zwrócić uwagę.

 

Google Analytics

Niewątpliwie, jednym z rozwiązań, o którym warto wspomnieć jest Google Analytics. Jest to internetowe narzędzie, które służy do analizy statystyk serwisów WWW. Daje nam realny obraz działań i postępów firmy w Internecie. Pozwala generować raporty i obserwować, jak inni odwiedzający zachowują się naszej stronie. Usługa jest darmowa dla użytkowników, których witryny nie są odwiedzane więcej niż 5 milionów razy w przeciągu miesiąca. To idealne rozwiązanie dla startupów i małych przedsiębiorstw, które mają dostęp do analizy, bez ponoszenia żadnych kosztów.

 

Google Docs

Kolejne, ułatwiające pracę rozwiązanie od firmy Google, to nieodpłatny, sieciowy pakiet biurowy. Za jego pośrednictwem możemy tworzyć nowe prezentacje, arkusze, formularze oraz inne elementy, które zapisywane są na Dysku Google. Dokumenty te, mogą być udostępniane i edytowane pomiędzy pracownikami, możemy również zmieniać ustawienia prywatności dotyczące poszczególnych plików. Dostęp możemy uzyskać z każdego urządzenia, wystarczy zalogować się na swoim koncie Google. Sprawdzi się to zarówno przy pracy zdalnej, jak i biurowej, w mniejszym lub większym gronie pracowników, wszystko by usprawnić naszą pracę.

 

Freshmail

Również z zakresu marketingu, możemy odnaleźć narzędzie, które udoskonali prowadzenie naszego biznesu. Freshmail daje możliwość zaprojektowania własnej kampanii reklamowej, przy użyciu szablonów, które posiada do dyspozycji. Wysyłanie newsletterów i mailingów w szybki i łatwy sposób? Dzięki niemu, jest to możliwe. Pozwala na budowanie listy odbiorców, przeprowadzanie ankiet satysfakcji oraz tworzenie spersonalizowanych  newsletterów, które przyciągną nowych klientów.

 

Slack

Komunikacja to podstawa oraz klucz do sukcesu firmy. Warto zadbać, aby była ona łatwa i przejrzysta. Z pomocą przychodzi aplikacja Slack. Jest to narzędzie, wykorzystywane do komunikacji wewnętrznej pomiędzy pracownikami. Za jego pomocą, możemy prowadzić dyskusje, udostępniać linki, obrazy itd. Atutem jest możliwość oznaczania innych członków konwersacji oraz reagowanie na dany wpis. Na chwilę obecną, korzysta z niego 77% firm, które znajdują się na liście Fortune 500. 

 

Evernote

Należy pamiętać, aby osiągnąć sukces, organizacja musi na stałe wejść w naszą krew. Ułatwieniem może być aplikacja Evernote, która pomaga przy porządkowaniu naszych planów i celów. Pozwala na tworzenie notatek z plików tekstowych, nagrań, stron www. Dzięki temu narzędziu, jesteśmy pewni, że nasze priorytetowe pomysły, projekty i listy zadań, zostaną wykonane. 

 

Asana

Podstawowym założeniem urządzenia jest budowanie drużyny. Poprzez umożliwienie kontroli zadań, Asana pozwala w wygodny sposób dystrybuować polecenia między pracowników, nie tracąc przy tym na jakości. W wersji darmowej może obsłużyć zespół do 15 osób, w wersji płatnej, nieograniczoną liczbę. Podstawowym problemem aplikacji jest obsługa wyłącznie w języku angielskim, co dla niektórych może stanowić w dalszym ciągu przeszkodę.

 

Tidio

Ten innowacyjny chatbot  skupia się na automatyzacji konwersacji sklepów ze swoimi klientami. Umożliwia odpowiedź o każdej porze dnia i nocy, co stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych chatbotów. Tidio stawia na rozwój, dlatego w najbliższych latach można spodziewać się dynamicznego rozwoju, nie tylko na rynku polskim, ale przede wszystkim na zachodzie Europy oraz w Stanach Zjednoczonych.

 

Emplocity

Rynek pracy dąży do automatyzacji również w procesach rekrutacji, dlatego naprzeciw oczekiwaniom wielu  pracodawców wychodzi narzędzie Emplocity. Dzięki rozbudowanemu zestawowi pytań umożliwia wykreowanie CV oraz dopasowanie je pod określone oferty pracy. Pozwala na oszczędność czasu, a przede wszystkim idealne dostosowanie kandydata na stanowisko pracy. Popularność zdobywa zwłaszcza w dużych firmach, prowadzących nieustanne rekrutacje, ale również w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw doczekało się wielu zwolenników.

 

Nozbe

Nieodzownym elementem każdego startupu jest odpowiednie zarządzanie projektami. Pomocne w tym okazuje się narzędzie Nozbe. Bez wątpienia jest nie tylko dobrym programem do zarządzania, ale również intuicyjnym, dzięki czemu pozwala w przystępny sposób rozdzielić wszystkie zadania. Poprzez wczytany filtr automatycznie określa priorytet zadań oraz kolejność ich wykonywania. Dodatkowym atutem programu jest możliwość podziału zadań na kilka osób, kategoryzacja ich czy też dodawanie komentarzy.

 

Mindmeister

W przypadku firm, gdzie współpraca oraz wspólne „burze mózgów” pełnią nieocenioną rolę, niezawodna może okazać się aplikacja do wspólnego planowania. Pozwala na budowanie map myśli, a także wspólną organizację pracy.  Poprzez udostępnianie własnych pomysłów w chmurze, pozwala na sprawniejszą pracę oraz kreatywność w zespole z wykorzystaniem nowych technologii. Posiada wersję na telefon, dzięki czemu w łatwy sposób można z niej skorzystać w każdym momencie.

Przy prowadzeniu działalności warto rozeznać się co oferują nam nowe technologie w zakresie codziennego usprawniania pracy. Ważny jest dokładny research, dzięki któremu możemy znaleźć narzędzia, które pełnią cenną rolę przy prowadzeniu firmy.

Inspiracje:

Leave a Comment

Loading Posts...